Temel Bilgiler

1. KU NetID

KU NetID üniversite yaşantınız boyunca bilgi teknolojileri olanaklarından faydalanabilmeniz için gerekli olan sistemlere giriş yapacağınız kullanıcı adınızdır.

KU NetID ve parola bilginiz SMS ile Koç Üniversitesi tarafından sizlere gönderilecektir. Bu bilgiler ile KUSIS öğrenci sistemimize giriş yapabileceksiniz.

KU NetID’nizi KUSIS öğrenci bilgi sisteminin yanı sıra e-posta, kablosuz Internet, yazıcı, kütüphane kaynakları, ortak alanlardaki bilgisayarlar, arıza bildirim servislerimiz için kullanabileceksiniz.

SMS ile tarafınıza gönderilen parolanızı, güvenlik gereği değiştirmenizi tavsiye ederiz. KU NetID parolanızı https://home.ku.edu.tr/password/ adresinden değiştirebilirsiniz.

  • Yeni parolanızı belirlerken en az 8 en çok 25 karakter olmasına, Türkçe karakterler (ş/ı/ö/ç/ğ/ü) içermemesine ve en az bir büyük harf ve bir özel karakter içermesine dikkat ediniz.
  • Parolanızı, BT personeli dahil olmak üzere, hiçbir birim ve kişiyle paylaşmamanız gerekmektedir. KU NetID parolanızı gizli tutmak kişisel yükümlülüğünüzdür.
  • BT hiçbir şekilde (e-posta veya SMS ile) parola bilgisi toplamamaktadır. Bu tür e-postalar ile karşılaşmanız durumunda dikkate almayınız.

2. Kampüste Internet’e nasıl erişebilirim?

Kampüs genelinde KU ve GUEST olmak üzere iki kablosuz ağ bağlantısı mevcuttur.

  • KU kullanıcı adı (KU NetID) ve parolanızla KU kablosuz ağ bağlantısından yararlanabilirsiniz

https://confluence.ku.edu.tr/kuhelp/ithelp/it-services/network-and-wireless/internet-network-and-wifi

3. Bilgi Teknolojilerine Erişim

BT, Koç Üniversitesi Bilgi Teknolojileri bölümünün kısaltılmış adıdır. Üniversite genelinde akademik, idari ve araştırma çalışmalarında gerekli bilgi teknolojileri altyapısını sağlayan ve desteğini veren bölümdür.

BT web sayfası için https://it.ku.edu.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Herhangi bir sorun veya destek ihtiyacı durumunda hafta içi 07:30 – 22:30 ve hafta sonu 08:00 – 17:00 saatleri arasında BT Hizmet Masası’na aşağıdaki yollardan ulaşılabilir.

  • Okuldaki herhangi bir dahili telefondan 1111’i tuşlayarak veya dış hatlar üzerinden 0(212) 338 1111’i arayarak,
  • https://new-trackit.ku.edu.tr/ sayfasından talepte bulunarak,
  • it@ku.edu.tr adresine konuyu içeren bir e-posta göndererek.

4. Öğrenci Bilgi Sistemi (KUSIS) nedir?

Koç Üniversitesi’nin Öğrenci Bilgi Sistemi’dir. Üniversite yaşantınız boyunca, ders seçimleri, notlarınızın ve ders programınızın görüntülenmesi, yurt başvurusu ve dilekçe oluşturulması gibi birçok işlemi bu sistem üzerinden yapıyor olacaksınız. KU NetID ve parolanızla KUSIS sistemine (https://kusis.ku.edu.tr) giriş yapabilirsiniz. KUSIS kılavuzları için https://registrar.ku.edu.tr/gereklibilgiler/nasilyapilirvideolari/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

5. Kabul Edilebilir Kullanım Politikası

Koç Üniversitesi bilgisayar sistemleri ve bilgi teknolojileri servislerini kullanmanız, Kabul Edilebilir Kullanım  Politikasına uymayı kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.